Igrzyska Olimpijskie – Londyn 2012

Paweł Zagrodnik – V miejsce (66 kg)

Bardzo dobre V miejsce zajął w kategorii wagowej Paweł Zagrodnik. Zawodnik „Czarnych” Bytom pokonał w pierwszej rundzie zawodnika z Brazylii Leandro Cunha(dwukrotnego v-ce Mistrz Świata)  w drugiej rundzie z kolei pokonał ormianina Armena Nazaryana. W walce ćwierćfinałowej przegrał z Ungvarim z Węgier. W walce repasażowej Paweł pokonał zawodnika z Azerbejdżanu Karimova. W walce o brązowy medal reprezentant Polski walczył z aktualnym Mistrzem Świata zawodnikiem z Japoni Musashi Ebinuma. Niestety sędziowie w regulaminowym czasie nie zaliczyli Pawłowi rzutu na ippon oceniając akcję na wazari. W ostatniej minucie dogrywki japończyk rzucił naszego zawodnika i to reprezentant z kraju kwitnącej wiśni cieszył się z brązowego medalu.

Serdeczne gratulacje dla Pawła Zagrodnika, czekamy na kolejne świetne starty judoków w Londynie. 


Jedna odpowiedź w “Igrzyska Olimpijskie – Londyn 2012” :

  1. Kuba napisał:
    30 lipca 2012 o 21:44

    Jak najbardziej gratulacje dla Pawła!! Niestety nie udało mu się wrócić do ojczyzny z medalem tak samo jak panu Tomaszowi, który odpadł z turnieju w pierwszej walce przegrywając przez waza-ari.:\ Bardzo szkoda naszych chłopaków, ale miejmy nadzieję że reszcie reprezentantów Polski (nie tylko judokom) uda się zdobyć same złote medale!!! I do zobaczenia we wrześniu na tatami!!!;)

     

Skomentuj :