Igrzyska Olimpijskie – Londyn 2012

Paweł Zagrodnik – V miejsce (66 kg)

Bardzo dobre V miejsce zajął w kategorii wagowej Paweł Zagrodnik. Zawodnik „Czarnych” Bytom pokonał w pierwszej rundzie zawodnika z Brazylii Leandro Cunha(dwukrotnego v-ce Mistrz Świata)  w drugiej rundzie z kolei pokonał ormianina Armena Nazaryana. W walce ćwierćfinałowej przegrał z Ungvarim z Węgier. W walce repasażowej Paweł pokonał zawodnika z Azerbejdżanu Karimova. W walce o brązowy medal reprezentant Polski walczył z aktualnym Mistrzem Świata zawodnikiem z Japoni Musashi Ebinuma. Niestety sędziowie w regulaminowym czasie nie zaliczyli Pawłowi rzutu na ippon oceniając akcję na wazari. W ostatniej minucie dogrywki japończyk rzucił naszego zawodnika i to reprezentant z kraju kwitnącej wiśni cieszył się z brązowego medalu.

Serdeczne gratulacje dla Pawła Zagrodnika, czekamy na kolejne świetne starty judoków w Londynie. 

Komentarzy: 1


Mistrzostwa Europy Seniorów i Seniorek

Janusz Wojnarowicz brązowy medal w kategorii +100 kg

 

Wojnarowicz wygrał dwie pierwsze walki przed czasem ( z  Paolo Bianchessim (ITA) i Aliaksandrem Vakhaviakiem (BLR) ) w ćwierćfinale przegrywa jednak z zawodnikiem z Estonii Martinem Padarem. Następnie w repasażach wygrywa z Izraelczykiem Zoharem Asafem. W walce o brąz spotkał się z Zvadim Khanjaliashvilim z Gruzji, pokonując go rzutem na ippon (kosoto gake) i zdobywając swój 5 medal na ME. 

Bardzo blisko zdobycia medalu był Robert Krawczyk startujący w kategorii do 90 kg. Krawczyk wygrał bardzo efektownie trzy pierwsze walki przed czasem, w półfinale trafił na Iliasa Iliadisa z Grecji. Walka byłą bardzo wyrównana, zawodnicy otrzymali po jednym upomnieniu. Niestety Krawczyk na 40 sekund przed końcem walki otrzymał drugą kare za wyjście za mate i nie zdołał już odrobić strat. W walce o brązowy medal Krawczyk przegrał przez ippon (sasae tsurikomi ashi) i zajął 5 miejsce

Na piątym miejscu zakończyła zawody również Urszula Sadkowska startująca w kategorii +78 kg.
Reprezentacja mężczyzn zajęła 5 miejsce w turnieju drużynowym.

Komentarzy: 1


Jaś Fasola i Bolek z Lolkiem też trenują Judo :)

Jaś Fasola

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pRZqRjxkHpk[/youtube]

 

Bolek i Lolek

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CqKnRjd7Czg[/youtube]

Komentarzy: 2


Samurai Spirit – Judo

Prezentujemy bardzo ciekawy serial dokumentalny o sztukach walki – „Samurai Spirit”, umieszczony odcinek poświęcony jest Judo.

 

Pozostałe części w środku …

Zobacz więcej »

Komentarzy: 3