Historia klubu

We wrześniu 2001 istniejący przy SP48 w Częstochowie Uczniowski Klub Sportowy zostaje poszerzony o sekcję judo. Pomysłodawcami i organizatorami nowej sekcji byli K. Jabłoński, P. Kamiński, B. Krzemiński oraz W. Szkop. Sekcja powstawała od podstaw. To co osiągnęliśmy zawdzięczamy przede wszystkim naszemu zapałowi i determinacji oraz życzliwości dyrekcji SP48, dzięki której otrzymaliśmy do dyspozycji sale i zaplecze oraz możliwość korzystania z basenu. Dzięki hojności sponsorów oraz własnym środkom finansowym klub zakupił matę oraz własnymi silami wykonał amortyzujące podłoże pod matę.

W styczniu 2002 sekcja przy UKS48 przekształca się w samodzielny klub o nazwie Uczniowski Klub Sportowy JUDO 48 w Częstochowie. Od tego momentu następuje dynamiczny rozwój klubu. Przybywa coraz więcej młodych adeptów judo. W tymże roku organizujemy pierwsze otwarte mistrzostwa Częstochowy Dzieci i Młodzików, które na stałe wpisują się w kalendarz imprez sportowych.

We wrześniu 2014 klub przenosi się  do nowej pięknej hali przy ulicy Żużlowej oraz zmienia nazwę na Uczniowski Klub Sportowy Judo Częstochowa

Władze Klubu
Prezes – mgr inż. Krzysztof Jabłoński
Sekretarz – mgr inż. Przemysław Kamiński
Skarbnik – mgr inż. Marek Błaut
Członkowie – Edyta Krześ, Małgorzata Iżyńska

Obecnie klub zrzesza ok 80 zawodników, którzy już zaczynają sięgać po najwyższe laury w swoich kategoriach wiekowych.