Wspieramy akcję „Mistrza nie zatrzymasz”

” Mistrza nie zatrzymasz – Sportowcy Dzieciom” to wyjątkowa i pierwsza taka akcja w Polsce. Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest Tomasz Puzon Jamaki wielokrotny mistrz karate, który do zrealizowania niecodziennego pomysłu pociągną za sobą wspaniałych polskich sportowców i przyjaciół. To co ujmuje w całym przedsięwzięciu to fakt , że gwiazdy: Otylia Jędrzejczak, Dariusz Michalczewski, Przemysław Saleta, Jan Błachowicz, Albert Sosnowski, Jacek Wszoła, Piotr Małachowski , Andrzej Supron , Piotr Reiss , Marcin Urbaś uznali, że ich obecność da życie wspaniałej sprawie jaką jest pomoc dzieciom do których nikt wcześniej nie wyciągnął ręki.

            Wizytówką akcji jest piosenka „Mistrza nie zatrzymasz” skomponowana przez Roberta Madziarza do słów poetki Małgorzaty Iżyńskiej, która promuje akcję Sportowcy Dzieciom i w przyszłości wiele podobnych inicjatyw.

Naszym celem jest pomoc dzieciom szczególnie utalentowanym sportowo, które z różnych względów, niestety od nich niezależnych, takich jak trudna sytuacja finansowa lub rodzinna nie mogą w pełni rozwijać swoich uzdolnień i pasji.

            Akcja ” Mistrza nie zatrzymasz – Sportowcy Dzieciom” powstała po to, aby żaden talent nie został zmarnowany, stąd tak wielkie zaangażowanie polskich sportowców w randze mistrzów świata, mistrzów Polski a nawet olimpijskich –  mistrzów prawdziwych, którzy swoją postawą, sukcesami i marką pokazali jak ważne jest pomaganie i propagowanie ideii sportu.

            Nasza akcja ” Mistrza nie zatrzymasz ” pracuje na rzecz rozwoju i wsparcia wszystkich dyscyplin sportu. Szukamy nowych talentów a także skutecznych rozwiązań dla poprawy sytuacji w szczególności tych dzieci, które nie mają podstawowego wsparcia.

            Chcemy obudzić świadomość, że aktywne uprawianie sportu nie tylko buduje sprawność fizyczną , ale kreuje osobowość, uczy systematyczności, ciężkiej pracy w dążeniu do wytyczonego celu i … nie zniechęcania się do dalszych działań kiedy nadchodzi czas porażki. Rozwijanie tych cech u dzieci jest bardzo ważne, ponieważ stanowią one klucz do sukcesu w dorosłym życiu.

            Najprostrzym przykładem zaniechania pewnych działań są dzieci prowadzące siedzący tryb życia, które przeważnie stają się później mało aktywnymi dorosłymi. Regularne ćwiczenia fizyczne są podstawowym, a zarazem najważniejszym nawykiem zdrowotnym, który pozwala zapobiegać występowaniu różnych chorób oraz przyczynia się do dłuższego, zdrowszego i lepszego jakościowo życia.

            Wierzymy, że to właśnie sport może stać się lekcją życia i niezwykłą przygodą. Wiedzą o tym najlepiej nasi Mistrzowie stąd ich wielka pomoc, aby własnym przykładem nadać mocy temu szczytnemu przedsięwzięciu. Życie nie raz pokazało, że właśnie sport dla wielu stał się szansą na życiowy sukces i że właśnie sport dał im przepustkę do lepszego życia.

            Pracując nad akcją „Mistrza nie zatrzymasz – Sportowcy Dzieciom” zadaliśmy sobie wiele pytań o to co należy zrobić, aby nasza akcja osiągnęła zamierzony cel ? Dlatego kładziemy silny nacisk na aktywizację środowiska lokalnego. Gorąco zapraszamy do współpracy trenerów sportowych, dyrektorów szkół, w-fistów aby odkrywali i pielęgnowali pasje dzieci oraz czuwali nad ich postępami, gdyż to właśnie oni pod swoją pieczą mają często wspaniałą młodzież, z której szeregów Polska doczekać może przyszłych mistrzów sportu.

Jako pierwszy na apel odpowiedział Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i objął patronat nad naszą akcją.

            Akcja „Mistrza nie zatrzymasz – Sportowcy Dzieciom” jest niejako apelem – apelem wielkich sportowców, którzy wiedzą , że w przypadku braku wzorców nawet największa ilość lekcji wf–u nie wystarczy by poprawić zdolność fizyczną dziecka.

            Dlatego naszą akcję wsparają prawdziwi mistrzowie sportu, zaangażowani całym sercem oraz lokalne autorytety przekonując dzieci i ich rodziców, że aktywność fizyczna wcale nie jest przykrym obowiązkiem lecz satysfakcją, która sprawia frajdę.

Uświadamiamy też o czym się często zapomina, że porażka nie jest niczym złym ani w sporcie, ani w życiu. Jest często chwilą zastanowienia i motorem do dalszego działania lub zmiany obranej drogi na inną – właściwą.

            Bycie dzieckiem to wspaniały czas. Dzieci zawsze mają marzenia i pomysły na swoją przyszłość, mają marzenia których nie można im zniszczyć ! Dzieci mają też wiele determinacji, ale pewne sprawy należą jednak do dorosłych. Bez wsparcia finansowego talent nie zabłyśnie. To od nas zależy czy znajdą się pieniądze na treningi, zawody i dalsze szkolenie.

Wspierając akcję „Mistrza nie zatrzymasz“ sam jesteś MISTRZEM  !

Skomentuj :