Mistrzostwa Europy Seniorów i Seniorek

Janusz Wojnarowicz brązowy medal w kategorii +100 kg

 

Wojnarowicz wygrał dwie pierwsze walki przed czasem ( z  Paolo Bianchessim (ITA) i Aliaksandrem Vakhaviakiem (BLR) ) w ćwierćfinale przegrywa jednak z zawodnikiem z Estonii Martinem Padarem. Następnie w repasażach wygrywa z Izraelczykiem Zoharem Asafem. W walce o brąz spotkał się z Zvadim Khanjaliashvilim z Gruzji, pokonując go rzutem na ippon (kosoto gake) i zdobywając swój 5 medal na ME. 

Bardzo blisko zdobycia medalu był Robert Krawczyk startujący w kategorii do 90 kg. Krawczyk wygrał bardzo efektownie trzy pierwsze walki przed czasem, w półfinale trafił na Iliasa Iliadisa z Grecji. Walka byłą bardzo wyrównana, zawodnicy otrzymali po jednym upomnieniu. Niestety Krawczyk na 40 sekund przed końcem walki otrzymał drugą kare za wyjście za mate i nie zdołał już odrobić strat. W walce o brązowy medal Krawczyk przegrał przez ippon (sasae tsurikomi ashi) i zajął 5 miejsce

Na piątym miejscu zakończyła zawody również Urszula Sadkowska startująca w kategorii +78 kg.
Reprezentacja mężczyzn zajęła 5 miejsce w turnieju drużynowym.


Jedna odpowiedź w “Mistrzostwa Europy Seniorów i Seniorek” :

  1. Tabaluga napisał:
    26 kwietnia 2011 o 08:00

    Superowo polak na podium!!

     

Skomentuj :